Zwróć uwagę na oświetlenie w swoim salonie

0
377

Najwięcej czasu podczas pobytu w mieszkaniu spędzamy w salonie. W nim czytamy, oglądamy tv, wyciągamy gry planszowe i relaksujemy się, spędzając czas z rodziną i zaproszonymi gośćmi. Dlatego szalenie ważny jest dobór właściwego światła, tak by sprzyjało różnym miłym aktywnościom.

Plafony do salonu

Lampy sufitowe do salonu to chętnie instalowany typ oświetlenia, zwłaszcza we wspólnych wnętrzach. Dają dużo światła i odpowiednio doświetlają całe pomieszczenie bez konieczności kupowania większej ilości punktów świetlnych. Lampy sufitowe do salonu jeszcze do niedawna produkowano jedynie w paru najpopularniejszych kształtach, jednak teraz trudno nam się na coś zdecydować wśród nawału propozycji. Możemy zatem postawić na klasyczne lampy sufitowe, czyli nieśmiertelny żyrandol, ale możemy również kupić takie, które hołdują modernistycznemu wyobrażeniu o elegancji, a dzięki specjalnym nakładkom rozświetlają przestrzeń na różne kolory. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Nawet jeśli zamontowaliśmy lampy sufitowe do salonu, nie zawadzi również rozważyć zakupu lampy stojącej. Najlepiej ustawić ją w rogu pokoju lub niedaleko sofy. Charakterystyczną właściwością lamp stojących jest światło miękkie, ocieplająca nawet duże wnętrza. Lampa na statywie na pewno stanie się ozdobą salonu, dopasowując się do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie.

Lampki naścienne

Ostatnimi czasy stał się modny się zwyczaj mocowania na ścianach kolejnych punktów świetlnych. Niewielkie lampki, przypominające nieco te z iluminacji świątecznych, lub jedwabiste cotton ball, które można teraz kupić w niemal każdym sklepie z gadżetami domowymi, nadadzą salonowi niepowtarzalnego uroku. Zawiesza się je na kilka sposobów, tworząc nieregularną kompozycję lub instalując je w jednej linii. Wykreują niepowtarzalny nastrój podczas romantycznego wieczoru.