Zwiedzanie Łodzi: punkty obowiązkowe

0
436

Każde odwiedzanie przez nas miasto posiada swoisty charakter, który nie sposób pomylić z jakimś innym miejscem. Łódź jest w tej kwestii szczególna – nie raz słyszało się opinię, że to jedno z najbardziej nieszablonowych miejsc na świecie. Pofabryczne miasto oczarowuje obfitością perełek architektonicznych, jakich nie zlokalizujemy gdzie indziej. Co wyjątkowo korzystnie zobaczyć, planując spędzić tam weekend?

Zwierzając nowe miasto, zwykle musimy dać sobie radę z długaśną listą atrakcji i zabytków do odhaczenia – niestety czas nie jest z gumy. Od czego więc powinniśmy zacząć zwiedzanie? Łódzkie ciekawostki to oczywiście nie tylko wyjątkowa Pietryna czy atrakcje obecne w historycznej fabryce Izraela Poznańskiego, czyli współczesnej Manufakturze. Jasne, są to punkty charakterystyczne, które musimy odwiedzić, jednak nie powinniśmy się do nich ograniczać. Trzeba udać się również w takie miejsca jak fabryka Ludwika Geyera, Księży Młyn czy też dawna elektrownia EC1. Obowiązkowych punktów na mapie jest bez wątpienia zdecydowanie więcej, lecz plan zwiedzania będzie zależeć od tego, ile potrwa nas pobyt oraz czy ewentualnie jest szansa, że nieco go przedłużymy. Ci, którzy postanowią pozostać na chwilę dłużej, na bank chętnie wybiorą się też do ogrodu zoologicznego lub aquaparku.

Na szczególne wyróżnienie z pewnością zasługują też muzea w Łodzi. W tym temacie wybiorą rzecz dla siebie zarówno entuzjaści historii, dawnej techniki, jak i sztuki nowoczesnej – nie ma miejsca na nudę! To właśnie w tym niezwykłym mieście możemy odwiedzić również jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Jeżeli ostatecznie zmęczymy się już tradycyjną formą zwiedzania, zawsze możemy wybrać się na relaksujący spacer po urokliwych parkach czy też na wycieczkę trasą głośnych na cały świat malowideł – murali. Podczas przemierzania ulic miasta z pewnością dostrzeżemy niejedną rzecz, która nas oczaruje!