Witamina C lewoskrętna – wszystko, co chcesz wiedzieć na jej temat

0
450

Witamina C – jej zbawienne działanie na zdrowie jest nam znane od niepamiętnych czasów. Jednak czy ostatnimi czasy popularyzowana witamina C lewoskrętna dla maluchów, dorosłych i wszystkich spragnionych zdrowia występuje faktycznie i bez wątpienia jest cenniejsza? Czas oddzielić fakty od mitów.

Czego nadal nie wiesz o witaminie C?

Najlepiej wyjść od absolutnych podstaw, a także skupić się na istocie rzeczy, żeby dociec, jakie w rzeczywistości witamina C lewoskrętna właściwości utożsamia. A więc, jeśli myślimy wyłącznie o witaminie C, to spotkamy się z ochrzczoną tak naturalną substancją, w której zauważalny jest m.in. właśnie kwas askorbinowy. Nierzadko dodatkowo odkryjemy przy tym składniku literę L – która wskazuje na to, jak przedstawia się układ cząsteczki węgla (C) w łańcuchu bocznym cząsteczki. W razie gdy spotkamy się z kwasem D-askorbinowym to w przeciwieństwie do tego z „L” nie jest biologicznie aktywny, lecz ma cechy przeciwutleniające. Z aktywnością biologiczną możemy mieć do czynienia w przypadku pewnych soli czy form poddanych wcześniej utlenieniu towarzyszących kwasowi L-askorbinowemu oraz rzeczywiście z takim kwasem wchodzimy w reakcję w naturze i jest najbardziej pożądaną jego formą, przydatną dla organizmu. Jak to się ma do obecności witaminy C lewoskrętnej?

Witamina c lewoskrętna opinie

Fabryki leków niekiedy korzystają z naturalnej technologii spożytkowania witaminy C a także bakterii, nieuzasadnionym jest uzyskiwać „przemysłową” wersję wzbogaconą kwasem D-askorbinowym, zwłaszcza iż jest to nieporównanie:

•    mniej rentowne,
•    znacznie trudniejsze.

Reasumując każda witamina C jaką pragniemy uzupełnić za pośrednictwem pigułek oraz produktów suplementujących jest użyteczna i w takim samym stopniu dobra dla organizmu, niezależnie od tego   który rodzaj kwasu askorbinowego stosujemy. Popularne hasła na ten temat nastawione są przede wszystkim na korzyści finansowe.

Witamina C lewoskrętna vs prawoskrętna: co było przyczynkiem tej debaty

W ostateczności wszystko rozchodzi się o naturalne procesy, a konkretyzując, o właściwość optyczną związków chemicznych. Fakt, że kwas L-askorbinowy uzewnętrznia własności naturalne ”normalnej” witaminy C nie jest bezpośrednio powiązane z tym, czy jest ona charakterystycznie skręcona, lecz z faktu położenia samej sekwencji cząstki w związkach chemicznych. Tak właśnie powstał popularny dziś mit, a w jego rdzeniu znajduje się słynna witamina C lewoskrętna a ponadto spożycie której rzekomo miało być bardziej uzasadnione dla witalności. Oto niezgodny z prawdą przekaz wyrosły na kanwie człowieczej niewiedzy, sprytnie użyty w celach marketingowych, podczas gdy żadna ”specjalna” odmiana witaminy nie ma większej lub mniejszej wartości, jest absolutną doktryną – a poza tym potwierdzoną przez naukowców.