Radcy prawni Łódź – na czym polegają ich obowiązki?

0
299

Jeśli spojrzy się na media masowego przekazu, z pewnością dostrzeże się, jak wiele filmów, seriali czy audycji radiowych powstaje na temat zawodów takich jak prawnik, prokurator czy sędzia. Idąc tym tropem, szybko można uznać, że każda praca związana z prawem wiąże się z podobnym poziomem podziwu i uznania. Niestety, w rzeczywistości tak nie jest – równie użyteczne, aczkolwiek mniej widowiskowe fachy, takie jak radcy prawni, są niesprawiedliwie pomijane w całym tym procesie. Ironicznie, to właśnie radca prawny ma zazwyczaj najbliższy i najdłuższy kontakt z klientem, dokładnie omawiając całą sytuację i prezentując mu dostępne opcje.

 

Czym różni się radca prawny od adwokata?

 

Chociaż tak naprawdę różnica ta jest dość oczywista, to nadal można spotkać wiele osób, które mają problem z odróżnieniem zakresu usług oferowanych przez by dowiedzieć się więcej, wystarczy wpisać w google radcy prawni Łódź, a pojawią sie przykłady. Po pierwsze, zwracając się do radcy prawnego, wcale nie musimy mieć intencji doprowadzenie do rozprawy sądowej. Oferta takiej kancelarii jest bardzo szeroka, obejmując nawet dość trywialne kwestie. Radcy prawni pomogą nam, na przykład, z rozeznaniem swojej obecnej sytuacji spadkowej, skutecznym rozplanowaniu podziału majątku, rozwianiem wątpliwości dotyczących konkretnych procesów prawnych i tak dalej. Adwokat z kolei jest naszym obrońcom w sądzie, do którego zwracamy się w celu pomocy podczas obrony.

 

Czy warto korzystać z usług radców prawnych?

 

Nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy dostatecznie obeznani z polskim prawem, aby samodzielnie poradzić sobie z napotkanymi trudnościami, o wiele rozsądniej jest się zabezpieczyć i upewnić się, że nasza interpretacja danego kodeksu czy ustawy jest prawidłowa. Język prawny potrafi być dość skomplikowany, dlatego często słyszy się o pomyłkach, nawet tych bardzo błahych, które doprowadziły do poważnych konsekwencji majątkowych. Radcy prawni nie są szczególnie kosztowni, a współpraca z nimi trwa zazwyczaj tyle, ile tylko potrzebujemy, dlatego warto postawić na ich usługi i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy planowane przez nas operacje prawne zakończą się sukcesem.