Leczenie endometriozy – czy skalpel to jedyne rozwiązanie?

0
676

Wędrująca śluzówka macicy jest odchyleniem mającym wpływ na organy rodne kobiet, prowadzącego do sytuacji w której tkanka, jaka wyścieła wnętrze macicy – wzrasta poza nią. W większości przypadków rośnie w błonie wyścielającej pozostałe narządy rodne kobiety. W ciężkich okolicznościach może rozrastać się za układem rozrodczym.

Endometrioza objawy

Popularnym objawem endometriozy jest ból miednicy, zwłaszcza w dniach menstruacji. Oprócz przykrych skurczów takich które doświadcza większość pań w porze miesiączki, osoby chorujące na gruczolistość macicy nierzadko doświadczają silnego bólu, który zdarza się być trudny do zniwelowania.

Pozostałe symptomy to

    ból podczas zbliżenia
    dyskomfort przy oddawaniu moczu
    trudne do opanowania krwawienie podczas krwawienia miesięcznego
    biegunka
    problemy z wypróżnianiem się
    wzdęcia
    zmęczenie

Minimalizowanie oznak schorzenia jest priorytetem dla kobiet, które doświadczają tej przykrej przypadłości, szczególnie jeśli leczenie schorzenia nie zostało jeszcze zaordynowane. Na szczęście wypróbowano niemało dobrze znanych sposobów, które można zastosować, aby w przeciągu kilku godzin zmniejszyć objawy.

Wędrująca śluzówka macicy domowe sposoby

Szukając poprawy należy mieć na uwadze, że wykorzystanie wysokiej temperatury jest jedną z skuteczniejszych domowych kuracji, której możesz użyć. Wysoka temperatura ma właściwości aby rozluźnić mięśnie miednicy, co jest doskonałym sposobem na to aby zniwelować skurcze i dolegliwości bólowe. Warto również używać z gorących kąpieli, termoforów lub koców grzewczych, aby skutecznie kontrolować skurcze.

Substancje stosowane w leczeniu zapaleń dostępne w sklepach i aptekach to warta rozważenia metoda. Niewymagające konsultacji z lekarzem  nie zawierające sterydów leki stosowane w leczeniu zapaleń mają potencjał aby przynieść niemal natychmiastową ulgę w przykrych skurczach spowodowanych endometriozą. Leki te mają w sobie:

    ibuprofen
    naproksen.

Nie należy przyjmować ich na czczo, aby uchronić się przed niestrawnością, a także nie przyjmuj ich przez dłuższy okres czasu niż tydzień.

Skuteczną metodą również będzie olej rycynowy, który jest stosowany od setek lat w uśmierzaniu przykrych objawów gruczolistości macicy. Może być aplikowany w początkowym stadium, przy pierwszych skurczach, aby dać szansę organizmowi pozbyć się nadmiaru tkanek. Ważne jest, aby opisana praktyka była używana wyłącznie przed okresem, natomiast nigdy po rozpoczęciu. Olejek rącznikowy należy wsmarowywać wprost na brzuchu, w razie gdy frapuje Cię endometrioza a ciąża – zasięgnij opinii lekarza. Możesz ponadto wymieszać go z kilkoma kroplami rozluźniającego olejku eterycznego, np. lawendą, aby wspomóc mięśnie miednicy i stosować go w formie gorącego okładu, ułożonego bezpośrednio na brzuchu.

Jest jeszcze kurkuma, którą charakteryzują niezwykłe działanie przeciwzapalne, a te mogą być zbawienne dla osób skarżących się na symptomy wspomnianego schorzenia. Może być również stosowana do przewlekłego leczenia endometriozy, jako, że niektóre eksperymenty zapewniają, że wykazuje ona sprawność hamowania postępowania przywołanego schorzenia