Lampa wisząca czy żyrandol: jaka jest różnica i co wybrać?

0
1982

Lampy wiszące nowoczesne to oprawy oświetleniowe, które zwisają z sufitu, aby oświetlić pokój. Możesz zapytać, jaka jest różnica między taką lampą a żyrandolem? Odpowiedzią jest ilość świateł na każdym połączeniu elektrycznym. Zawieszki mają jedno połączenie na każdą żarówkę, podczas gdy żyrandole mają wiele żarówek zwisających z jednego punktu połączenia.

Dlatego właśnie, żyrandole są używane do oświetlenia otoczenia lub jako podstawowe źródło światła, podczas gdy lampy wiszące nowoczesne są tradycyjnie używane do oświetlenia akcentującego i zadaniowego, lub bardziej skupionego źródła światła. Jeśli szukasz urządzenia zapewniającego większość światła w pomieszczeniu, możesz zainstalować wiele lamp wiszących nowoczesnych lub możesz rozważyć zakup oprawy oświetleniowe, jaką jest żyrandol.

Jakiego rozmiaru lampy wiszące nowoczesne wybrać?

Wybierając odpowiednie oświetlenie wiszące do kuchni, jadalni lub sypialni trzeba pamiętać, że rozmiar i rozmieszczenie są dwoma najistotniejszymi czynnikami. Chociaż osobiste preferencje są najważniejsze w procesie decyzyjnym, niektóre ogólne najlepsze praktyki, które można zastosować, aby pomóc w podejmowaniu decyzji umieściliśmy w dalszej części artykułu.

Dobieranie lamp wiszących nowoczesnych i żyrandoli jest podobnym procesem, jeśli chodzi o określenie właściwego urządzenia, które będzie proporcjonalne (niezbyt duże lub zbyt małe) do wielkości pomieszczenia lub obszaru, w którym zawiesza się oświetlenie. Możesz użyć tego sposobu dobrania żyrandola, aby dowiedzieć się, jak oszacować wymiary swojej oprawy oświetleniowej.

W skrócie, bierzesz długość swojego pokoju i dodajesz ją do szerokości pokoju. Suma tych dwóch liczb zapewni szacowaną szerokość lub średnicę proporcjonalnego światła do Twojego pokoju. To oszacowanie jest uzasadnione, jeśli wieszasz jeden lub wiele takich samych lub podobnych urządzeń w tym samym pokoju. Jeśli umieszczasz urządzenia nad stołem lub blatem, należy te przeliczenia proporcjonalnie zmienić, tak by pasowały do schematu.