Kinkiet nad lustro – jaki będzie najlepszy?

0
536

Umywalkę i lustro w większości przypadków oświetlimy wybierając tradycyjne kinkiety. Dokładnie taki sam typ światła wybieramy do przedpokojów albo innych typów pomieszczeń, gdzie znajdziemy lustro. Jak znaleźć doskonały kinkiety nad lustro? Czy wystarczy, że zakupimy jeden, a może większą ich liczbę?

Dlaczego warto postawić na kinkiet nad lustro?

Tradycyjny kinkiet nad lustro jest zazwyczaj oświetleniem dodatkowym – nie można zastąpić nim światła głównego. Dzięki niemu zawsze można liczyć na odpowiednie oświetlenie wszystkich niewystarczająco jasnych zakamarków pomieszczenia. Ponadto z pewnością przekona nas do siebie jego estetyka, która potrafi sprawić, że każda aranżacja uzyska swój niepowtarzalny charakter.

Jak najlepiej wybrać kinkiet nad lustro, aby faktycznie przyniósł korzyści, a nie służył jedynie za dekorację, której tak naprawdę wcale nie potrzebujemy do szczęścia? Bardzo wiele zależy od tego, w jakim konkretni miejscu zlokalizowane jest lustro i jak ono wygląda. Zwierciadło w łazience powinno być podświetlone w sposób wyrazisty, chłodną barwą, która umożliwia dostrzeżenie szczegółów, co jest szczególnie istotne podczas regularnych czynności pielęgnacyjnych.

Odpowiednio intensywne światło emitowane przez kinkiet umieszczony nad lustrem nie powinno nas razić. W każdej łazience na pewno świetnie spełnią swoją rolę lampy z kloszami otwartymi od góry bądź mlecznymi oraz nieprzezroczystymi, jeśli skierowane są one w dół.

Lustro poza łazienką

Zwierciadła zlokalizowane w sypialniach lub pozostałych pokojach (zwłaszcza tych posiadających dużą powierzchnię okien), wymagają znacznie cieplejszej barwy światła. Jeżeli wybieramy jeden kinkiet nad zwierciadłem, oczywiście powinniśmy zadbać o jego symetryczne umiejscowienie. Jeśli jednak lampy mają zostać zamocowane po bokach, powinny pojawić się na wysokości wzroku, jak najbliżej od lustra. Oczywiście im większe lustro, tym więcej punktów światła przyda się do jego oświetlenia.