Jak przebiega trening motywacyjny i kiedy będzie dla nas dobry?

0
327

Trener mentalny to znak XXI wieku, a do tego naprawdę dobrze płatny fach. Wzięci coachowie ułatwiają pokierowanie działalnością wielu klientów, towarzyszą gwiazdom w ich rozwoju osobistym, przeprowadzają warsztaty i przygotowują indywidualne sesje. Ale na czym to wszystko polega?

Trener mentalny — komu może się przydać?

Prawdziwa motywacja pokona każdą przeszkodę, dlatego jest dla nas niezastąpiona i to właściwie non stop. Czy to znaczy, że Trener mentalny koniecznie powinien zostać najwierniejszym kompanem współczesnego człowieka? Tak wcale być nie musi. Znaczna część społeczeństwa odczuwa natomiast problem z prokrastynacją, nie wie, jak zaplanować swoją karierę i w najmniejszym stopniu nie dba o własny rozwój mentalny. Właśnie im najmocniej zalecany jest Trener mentalny, który będzie wiedział, jak znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, jak choćby: kim tak naprawdę jestem? czego najbardziej potrzebuję? na czym polega moja misja? czego od siebie wymagam? Od takich kwestii zazwyczaj rozpoczyna się pierwsze spotkanie z coachem.

Trener mentalny — co on właściwie robi?

Trener mentalny pomaga jak najlepiej zrozumieć swoje marzenia, znaleźć źródło braku motywacji, a dodatkowo postawić na określone cele oraz skutecznie je realizować. Tak naprawdę możemy nie dać sobie rady samemu, a pomoc osoby, która nie tylko cechuje się dużą wiedzą oraz doświadczeniem, ale także niemal nieskończonymi pokładami pozytywnej energii — będzie dla nas nie do zastąpienia. Coach wspiera w odnalezieniu wymarzonej ścieżki kariery, założeniu oraz prowadzeniu własnej firmy, uzyskaniu pozycji na rynku, ale na pewno przyda się ponadto takim osobom, które tak naprawdę nie są pewne, w jaki sposób pokierować swoją dalszą edukację oraz znaleźć dobrze płatną pracę.