Jak dobrać nowoczesne meble kuchenne?

0
1159

Podczas aranżowania kuchni zawsze stajemy przed wielkim dylematem – nowoczesne meble kuchenne czy klasyczne? Dziś przybliżę Wam te pierwsze, czyli nowoczesne.

Czym charakteryzują się nowoczesne meble kuchenne?

Nowoczesne meble kuchenne charakteryzuje kilka podstawowych cech:

Minimalizm. W nowoczesnych meblach kuchennych nie ma miejsca na to na zbędne dodatki. Im ich mniej tym lepiej. Wszystko co powinno być schowane jest schowane i ukryte przed światem, a my, jako widzowie, odbiorcy tej kuchni widzimy jedynie nowoczesne i eleganckie fronty szafek, skrywające….

Funkcjonalność. Nowoczesne meble kuchenne charakteryzują się niezwykle wysoką funkcjonalnością i wykorzystują każdą możliwą przestrzeń. Dodatkowo, ich wewnętrzny plan jest przemyślany tak, aby wszystko od razu było na swoim miejscu. Dzięki temu, po remoncie od razu czujemy się w nowoczesnej kuchni bardzo swobodnie, wszystko mamy pod ręką. A dodatkowo, dzięki ogromnej liczbie schowków mamy możliwość ukrycia przed postronnymi wszelkich drobiazgów.

Fronty. Zostały już wcześniej wspomniane, teraz powiem o nich raz jeszcze. O ile w przypadku innych kuchni mamy do czynienia  z różnymi pofalowanymi wzorami frontów i fantazyjnymi kolorami, to nowoczesne meble kuchenne charakteryzują się jednolitą fakturą oraz wykorzystaniem niewielkiej liczby kolorów. Co ciekawe, ich kompozycje mogą być naprawdę zróżnicowane, ponieważ widziałem nawet połączenia ostrego fioletu z bielą!

Prosta forma. Dalej, nowoczesne meble kuchenne wyróżniają się również niezwykłą prostota formy i równymi, geometrycznymi kształtami. Nie ma miejsca na łuki i inne podobne im zawijasy. Tylko prostokąty i kwadraty, które można obserwować z salonu, ponieważ nowoczesne kuchnie, to często kuchnie otwarte na dom!