Design czy funkcjonalność? Czy da się to połączyć przy urządzaniu salonu?

0
19
lampy-sufitowe-do-salonu

Salon to pokój szczególnie lubiany przez wszystkich domowników, gdyż ułatwia relaks i służy do odpoczynku po całym dniu spędzonym w pracy albo szkole. Jednak, żeby zapraszał do odpoczynku, bardzo ważne jest połączenie stylu z funkcjonalnością. Lampy sufitowe do salonu również odgrywają dużą rolę.

Styl i wygoda w jednym – jak to połączyć?

Salon to wizytówka domu czy mieszkania – co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. To właśnie w tym pokoju gromadzisz się razem z rodziną czy gośćmi w trakcie wspólnych spotkań, picia kawy czy relaksu przy oglądaniu dobrego filmu. Jeszcze zanim przystąpisz do aranżacji, odpowiedź sobie na pytania: jakie lubisz kolory oraz materiały, jakie faktury kojarzą Ci się z relaksem i komfortem? Zdecyduj czy lepiej się czujesz w uniwersalnych stonowanych wnętrzach, a może dobrze sprawdzą się wyraźne dodatki i kontrasty. To właśnie na podstawie tych kryteriów wybierzesz lampy sufitowe do salonu. Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę, ułatwia relaks i jednocześnie wpływa na odczuwany komfort.

Stylowe propozycje

Skandynawski design to oddanie hołdu umiarowi oraz minimalistycznym wnętrzom. Zwróć uwagę na delikatne, jasne barwy, które optycznie rozjaśniają i powiększają salon. Z kolei wygodne drewniane meble przyczyniają się do uzyskania przytulnego klimatu. Wprowadź sporo roślin, które wprowadzają harmonię. Funkcjonalność w stylu skandynawskim polega na zminimalizowaniu dodatków, gdyż nie ma tu miejsca na przesadne aranżacje, kryształy, duże lustra i wiele ozdób na półkach. Lampy sufitowe do salonu powinny być proste, jasne oraz zapewniać regulację światła utrzymanego w ciepłej barwie.

Salon rustykalny ma w sobie coś z sielskiego klimatu. Jest tu przytulnie, ale żeby było jednocześnie funkcjonalnie, postaraj się o wygodne drewniane meble, które wyglądają jakby miały co najmniej kilka lat. Meble i wzór na podłodze mogą wyglądać podobnie. Wśród dodatków zadbaj o haftowane serwetki, ramki ze zdjęciami najbliższych i jeśli możesz sobie na to pozwolić – kominek. Lampy sufitowe do salonu powinny być utrzymane w ciepłych kolorach. Zwróć szczególną uwagę na delikatne kształty, które razem z odpowiednimi meblami nadadzą wnętrzu stylu oraz zapewnią wygodę.

Już na zakończenie warto wspomnieć o jakże lubianym stylu glamour. To nowoczesność w najlepszym wydaniu. Połącz meble i dodatki, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, a dzięki odpowiednim trikom tworzą nową, bardzo atrakcyjną i jednocześnie intrygującą przestrzeń. Meble konieczne matowe zestaw z błyszczącymi dodatkami. Lampy sufitowe do salonu nowoczesnego mogą wyróżniać się na tle innych akcesoriów. W tym przypadku możesz puścić wodze fantazji i poszaleć w trakcie urządzania.