Czy każdy nadaje się na animatora zabaw dla dzieci?

0
360

Animator zabaw dla dzieci to zawód, który powinni wykonywać ludzie z pasją i chęcią do podnoszenia swoich umiejętności. Pracę tę najlepiej wykonują osoby z powołaniem do pracy z dziećmi, inne bardzo szybko się wypalają.

Jakie cechy powinien mieć animator zabaw dla dzieci?

Praca animatora zabaw dla dzieci nie jest łatwym zadaniem. Dzieci bardzo szybko wyczuwają, gdy opiekun nie jest szczery i przekonany do tego, co robi. Zajmowanie dzieci zabawą jest dużym wyzwaniem, ponieważ każde dziecko może mieć inne zainteresowania. Dlatego animator zabaw dla dzieci powinien być stanowczy, asertywny, kreatywny, otwarty i cierpliwy. Ważne jest, aby osoba zajmująca się animowaniem czasu wolnego była otwarta, miała poczucie humoru oraz dystans do siebie.

Jaki jest cel pracy animatora?

Praca animatora jest bardzo odpowiedzialna, ponieważ dzieci szybko się zniechęcają, jeśli opiekun nie wzbudzi w nich zainteresowania. Rolą animatora jest inspirowanie, odkrywanie pasji i zachęcanie do aktywności, których dziecko wcześniej nie doświadczyło. Aby jak najlepiej wykonywać ten zawód, warto dowiedzieć się czegoś na temat zainteresowań dzieci, które będą uczestniczyły w animacjach.

Czy każdy może zostać animatorem?

Animator powinien mieć wszystkie cechy, opisane wcześniej. Powinien mieć powołanie do pracy z dziećmi i chęć do dokształcania się. W tej pracy na pewno pomocne może okazać się wykształcenie pedagogiczne, psychologiczne lub artystyczne, które nie jest koniecznością. Trzeba podkreślić, że animator zajmuje się wypełnianiem wolnego czasu dzieciom, a nie pilnowaniem ich, by nie zrobiły sobie krzywdy. Sukcesem dla animatora jest, jeśli dziecko odnajdzie swój nowy talent lub zainteresowanie. Podczas zajęć oprócz zabawy, warto wplatać elementy edukacyjne. Najważniejsze, aby dziecko wróciło do rodziców zadowolone i szczęśliwe.

Do roli animatora przygotowują specjalne kursy, które zaznajamiają kandydata z charakterem oraz z metodami tej pracy. Taki kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu, który z pewnością pomoże w znalezieniu pracy w tym zawodzie.