Aranżacja kuchni – jak się za nią zabrać?

0
567

W życiu każdego właściciela domu przychodzi moment, w którym obecna aranżacja kuchni przestaje mu odpowiadać, a co za tym idzie, decyduje się na remont tego bardzo ważnego pomieszczenia!

Aranżacja kuchni – jak się za to zabrać

Aranżacja kuchni jest naprawdę skomplikowanym i trudnym procesem nawet wtedy, gdy doradza nam projektant kuchni, ponieważ dróg do celu jest 100 i jeszcze trochę.  Dlatego też, aby aranżacja kuchni przebiegła naprawdę sprawnie, zacznijmy od wyznaczenia sobie celu, w którym określimy:

  • budżet
  • styl, w jakim ma być utrzymana nasza kuchnia
  • jej przeznaczenie, to znaczy, czy będzie tylko miejscem przygotowywania posiłków, czy również jadalnią i swego rodzaju pokojem dziennym

Budżet podczas aranżacji kuchni

Wspomniałem o tym, żeby już na początku ustalić budżet jaki będziemy mogli przeznaczyć na aranżację naszej kuchni, ponieważ podczas remontu kuchni bardzo łatwo popłynąć z wydatkami, co może skończyć się dla nas bardzo kosztownymi długami w bankach, ponieważ po prostu nie będziemy w stanie sfinansować remontu z własnych środków! Ustalmy budżet na aranżację kuchni i przestrzegajmy go!

W jakim stylu zaaranżować kuchnię?

Generalnie nie jestem zwolennikiem ślepego podążania za modą i trendami podczas aranżowania kuchni. Dlaczego? Ponieważ moda się zmienia, a kuchni nie remontujemy co roku. To, co dziś może wydawać się modne i ponadczasowe może nabrać kiczowatego charakteru. Dlatego też zadbajmy o to, żeby opierać się na sprawdzonych stylach takich jak:

  • minimalistycznym
  • rustykalnym
  • klasycznym
  • angielskim
  • skandynawskim

Nie szalejmy, bo skończymy z brzydką i niefunkcjonalną kuchnią.

A skoro mowa już o funkcjonalności, to…

Wybierz przeznaczenie kuchni!

Aranżacja kuchni to właśnie moment w którym powinniśmy zdecydować, jaką rolę będzie pełniła nasza nowa kuchnia. Czy będzie to miejsce służące jedynie jedzeniu, czy może będzie to główne pomieszczenie w domu. Jeżeli decydujemy się na tę druga opcję, to może warto rozważyć połączenie kuchni z salonem i otworzenie jej na dom? Możliwości jest mnóstwo, a aranżacja kuchni to najlepszy moment na ich zaplanowanie!